OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0,00 Kč

Havajská masáž LOMI LOMI

Zajisté také patříte mezi ty, kteří si rádi dopřejí relaxaci, odpočinek, ale také zároveň také udělají něco pro svoji tělesnou schránku a v případě, že si „naordinujete“ tuto skvělou masáž Vaše mysl se přenese tisíce kilometrů daleko a vy se budete cítit jako na Havajských ostrovech. A alespoň pro tuto chvíli zapomenete na každodenní stres a starosti.

Na úvod malé vysvětlení co vlastně tato masáž znamená a co obnáší.

Samotný název LOMI LOMI je v překladu masáž a u této masáže se dá i velice dobře použít termín „milující ruce“.

Jistě i Vy znáte ty milé obyvatele Havaje, kteří Vás přivítají typickým pozdravem ALOHA (což znamená  Radostné rozdělení se o životní energii v tomto okamžiku..." a květinkou Plumérií, která roste po celých havajských ostrovech v mnoha barevných variantách a je tou květinkou, ze které se váže květinový věnec „LEI“ . Heslo, které tento ostrovní stát charakterizuje je Ua Mau ke Ea o ka Āina i ka Pono, což znamená - “život země je udržován ve spravedlnosti.” a ne nadarmo tedy u nás zakotvilo rčení „.... je tu jako na Havaji“.

Ale zpět k masážím.

Tato terapie někdy i označována jako perla mezi masážemi A je odpradávna na těchto ostrovech praktikována a vychází z rytmických dlouhých tahů předloktím a lokty, které svou energií mají vysoký terapeutický účinek. Masér jako by tančil a jeho rytmus splyne s rytmem masírovaného. U někoho může jít tedy o pomalé tahy a u někoho naopak jde o razantnější masáž s ohledem na tělesnou stavbu klienta.

Pro začátek je tedy dobré, když masér položí ruku na záda masírovaného a po té co oba „sladí“ přirozené dýchání může začít samotná masáž. Toto vše je doprovázeno relaxační hudbou a za použití vysoce kvalitních olejů, které tvoří nezbytnou součást celé této procedury. V minulosti byla tato technika praktikována mezi Ali´i tedy něco jako „vrchností“a jedno sezení Lomi Lomi v tuto dobu trvalo čtyři dny i déle a vycházelo z tradic učení Huna. Podstatné bylo i to, kdo tuto terapii prováděl a právem byla označována za svatý rituál. Při provádění této masáže nám nejde pouze o odstranění symptomů nemoci, ale naopak musíme vidět člověka jako celek (fyzický, duševní, emocionální a spirituální).Havajská masáž „Lomi lomi“ pomáhá uvolnit energetické bloky stejně tak dobře jako zatuhlé svaly a to i za pomoci již dříve zmíněných aromaterapeutických olejů.


Ve stručnosti o jaké oleje se jedná:

Kokosový olej

Čistý panenský kokosový olej

Více jak 2000 let ostrované Jižního Pacifiku používají čistý rostlinný olej spolu s výtažky z květin k výživě, změkčení, hydrataci, ochraně a léčbě nejen pokožky, ale i vlasů. Pure Fiji Vám přináší to nejlepší z těchto tradičních směsí v podobě čistě přírodní tělové kosmetiky. Čistě rostlinná péče o celé tělo i vlasy, skvělý koupelový i masážní olej s nádhernou jemnou vůní, ideální také po holení.

Olej se získává mechanickým procesem z bílé dužiny zralých kokosů. Ačkoliv je více druhů kokosového oleje, panenský olej musí být vyráběn z čerstvé syrové dužiny. Ta se z rozbitých kokosů vydlabe speciální škrabkou a vytlačí se z ní husté mléko. Je možné použít různé metody pro oddělení oleje z mléka. Nejkvalitnější olej poskytuje metoda centrifugového odstřeďování. Přesto že je kokosový olej „nasycený“, od živočišných tuků se velice liší. Zatímco živočišné tuky tvoří mastné kyseliny s dlouhými řetězci (LCFA – long chain fatty acid), kokosový olej se skládá z kyselin ze středně dlouhými řetězci (MCFA – medium chain fatty acid) Jediný živočišný zdroj MCFA je mléko savců – nápoj dokonale „navržený“ pro výživu mláďat. Proto se frakce kokosového oleje používají ve výživách pro kojence již mnoho let.

Kokosový olej je složen z následujích mastných kyselin: laurová, kaprinová, kaprylová, myristová
Všechny tyto kyseliny působí proti virům, mikrobům, houbám a kvasinkám. Kyselina laurová má nejsilnější anti-virální efekt, k. kaprylová je vysoce účinná proti kvasinkám. MCFA mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami. O této vlastnosti kokosového oleje a jeho frakcí se přesvědčily tisíce pacientů s různými infekcemi, kandidou, herpes virem atd. V mnoha případech je vhodné aplikovat kokosový olej jako mast na postižená místa.

Čistý PKO je velmi snadné si oblíbit jako tělové mléko, nebo pleťový olej. Dobře se roztírá i vstřebává, velmi příjemně voní a má na kůži blahodárný vliv. Byl takto používán po tisíce let v tropických oblastech. Je obzvláště vhodný pro suchou a poškozenou pokožku. Jeho složení je blízké tukům v naší pokožce a proto je snadno vstřebáván a přijímán tělem. Kosmetické firmy velmi často používají kokosový olej či jeho frakce do svých výrobků. Díky své jemné vůni je to ideální masážní olej.
Je to jeden z nejbezpečnějších a nejefektivnějších hydratačních produktů přírody. Je pokožkou velice snadno, rychle a beze zbytku absorbován. Nezanechává mastný efekt a má pozoruhodné hluboce hydratační vlastnosti, které jsou v kombinaci s živinami dodány tam, kde je jich nejvíce potřeba.


Za studena lisovaný kokosový olej má vysoký obsah antioxidantů a přírodních látek, které v podobě vitamínů A,C a E zabraňují stárnutí pokožky a mají hojivý efekt. Nepřináší pokožce jen okamžitou úlevu, ale také hojí a obnovuje vaší pleť při pravidelném používání. Je zvlášť účinný při chladném a suchém počasí.

Nedávno bylo vědecky potvrzeno, že profil této unikátní směsi přírodního oleje je velice podobný olejům produkovaným naší pokožkou, čímž je zajištěna optimální slučitelnost s kožními tkáněmi. Netestováno na zvířatech. (převzato z www.pacifika.cz)

 

Jak tedy tato masáž působí a co od ní můžeme očekávat?

Pozitivní účinky masáže:

 • stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
 • hluboce relaxuje a harmonizuje
 • odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí
 • uvolňuje kloubní spojení
 • pomáhá detoxikaci organismu

Kontraindikace – tedy kdy na masáž nechodit

 • otevřené rány a modřiny
 • nedávné operace
 • velké a bolestivé křečové žíly, křečové žíly v zánětu
 • infekční onemocnění
 • kožní infekce
 • popáleniny
 • záněty
 • těhotenství